Polimocznik jako wykładzina zbiorników i kontenerów

polimocznik Jednym z najlepszych zastosowań dla polimerów polimocznikowych jest ich wykorzystanie w charakterze specjalistycznych wykładzin dla zbiorników wodnych czy skrzyń ładunkowych. Substancja ta cechuje się bowiem znakomitymi właściwościami w kwestii odporności chemicznej na różnego rodzaju ciecze, wyjątkowo krótkim czasem schnięcia i znakomitą, czyli w tym wypadku bardzo niską przepuszczalnością. Polimocznik wykorzystuje się jako hydroizolacja, warstwa antykorozyjna lub powłoka kontaktowa. Jedynym realnym problemem z warstwami polimocznikowymi jest konieczność odpowiedniego przygotowania podłoża. Jeśli ten warunek będzie prawidłowo spełniony, warstwa może zostać nałożona na w zasadzie dowolną powierzchnię w pomieszczeniu cechującym się dowolną wilgotnością czy temperaturą powietrza.

Właściwie przygotowany polimocznik cechuje się świetną przyczepnością do podłoża i znajduje zastosowania tam gdzie do tej pory wykorzystywano takie materiały jak: żywice epoksydowe, włóko szklane, poliuretan czy wzmacniane matą systemy wykładzin. Uważa się, że ten rodzaj wykładziny jest najlepszą opcją, gdy potrzebna jest powierzchnia wysoko wytrzymała na wszelkiego rodzaju czynniki mechaniczne i równocześnie nie dająca się uszkodzić przez rozciąganie lub wydłużanie. Bardzo ważnymi zastosowaniami polimocznika są wykładziny zbiorników pierwszego i drugiego zabezpieczenia.

Istotna jest także jego rola w akwariach na całym świecie, gdyż taka powłoka może być szybko nałożona, a jej kolorystyka jest bardzo odporna na działanie promieni ultrafioletowych. Kolejne pole zastosowania dla polimocznika to gospodarka wodno-kanalizacyjna. Związane jest to z tym, że polimocznik sprawdza się idealnie w zbiornikach tak z wodą słodką, jak i z wodą słoną. Niektóre z polimerów posiadają odpowiednie certyfikaty, by mogły być używane z wodą pitną, a inne sprawdzają się w gospodarce ściekowej. Typowymi zastosowaniami polimocznika są także wykładziny w rurach wielkośrednicowych, studzienkach, osadnikach, zbiornikach wody pitnej lub nie nadającej się do picia, w basenach, przepompowniach iw zbiornikach przeciwpożarowych. Istnieją także specjalne wersje polimoczników, w których nie ma lotnych związków organicznych. Można je nakładać pędzlem do zaprawek i napraw i nadają się świetnie do wypełniania wszelkiego rodzaju poziomych spoin.

 

Zobacz także

Izolacja i ocieplanie pianką poliuretanową

Dobra izolacja termiczna to bardzo ważna sprawa. Taki zabieg podniesie komfort mieszkania i będzie dawał nam...

Czytaj dalej

Izolacja i komfort termiczny w domu

Czy można mieć dom, który w ogóle nie wymaga dogrzewania przy temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza? Taki...

Czytaj dalej