Izolacja i ocieplanie pianką poliuretanową

Izolacje pianką pur

Dobra izolacja termiczna to bardzo ważna sprawa. Taki zabieg podniesie komfort mieszkania i będzie dawał nam oszczędności. Według wyliczeń jakie sa prowadzone dobrze wykonana izolacja daje oszczędność nawet 50% nakładów jakie ponosi się na ogrzewanie. Obecnie takim najlepszym rozwiązaniem jest pianka poliuretanowa. To materiał trwalszy niż inne rozwiązania, który ma także lepsze parametry. Ocieplenie domu z użyciem pianki powinien realizować profesjonalista, dlatego najlepszą opcją będzie nowoczesna pianka termoizolacyjna w formie natryskowej.

Nasza firma wykonuje takie prace, oferowana przez nas pianka będzie aplikowana z użyciem nowoczesnych urządzeń, które sprawią, że uda się uzyskać idealną szczelność termiczna w budynku. Nie będzie obaw o to, że powstaną mostki termiczne, jednocześnie taka pianka sprawi, że będziemy mieli wzmocnioną konstrukcję dachu.

Izolacje pianką pur

Dlaczego pianka?

Pianka poliuretanowa to lepszy materiał niż te wykorzystywane do tej pory. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim uzyskuje się jednolita warstwę izolacji na całej powierzchni. Nie będzie się tracić parametrów izolacyjnych z upływającym czasem. Dzięki niej będzie można skutecznie pokonać problem mostków termicznych, uzyska się idealną szczelność. Nie będzie rozwijać się pleśń i mamy również odpowiednia izolację akustyczną. Nie trzeba obawiać się o pyły, zapachy, będzie to materiał przyjazny dla środowiska. Chroni przed utratą ciepła zimą a latem będzie chronił przed nadmiernym nagrzewaniem się domu.

Pianka Poliuretanowa

Współczynnik λ od 0,020 - 0,038 W/(m*K) dla pianki poliuretanowej to najlepszy wynik na rynku, jeśli chodzi o materiały izolacyjne. To co będzie bardzo ważne to fakt, że te właściwości nie zmieniają się w czasie. Mamy uzyskane 100% szczelności izolacji, nie występują mostki termiczne, w trakcie aplikacji następuje wzrost pianki o 120 razy, dzięki temu będzie ona wypełniać wszystkie powierzchnie, również te trudnodostępne i stworzy idealnie jednolitą powłokę. Pianka nie przepuszcza powietrza i przyniesie nam oszczędności dochodzące do 50%. Materiał chroni również przed wilgocią, ponieważ nie przepuszcza wody. Obojętna chemicznie, dzięki czemu nie trzeba się obawiać o wystąpienie reakcji alergicznych, nie będzie się rozwijać pleśń ani grzyby. Niezależnie na jakiej powierzchni będzie rozprowadzona powinna do niej bardzo dobrze przylegać. Zaleta będzie również szybkość wykonania izolacji. Natrysk następuje sprawnie i pianka pokrywa bardzo szybko powierzchnię na jakiej się znajdzie. Poddasze można izolować w ciągu jednego dnia.

 

Zobacz także

Izolacja i ocieplanie pianką poliuretanową

Dobra izolacja termiczna to bardzo ważna sprawa. Taki zabieg podniesie komfort mieszkania i będzie dawał nam...

Czytaj dalej

Izolacja i komfort termiczny w domu

Czy można mieć dom, który w ogóle nie wymaga dogrzewania przy temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza? Taki...

Czytaj dalej