Pianka PUR - idealny sposób na ocieplenie budynku

Jest wiele sposobów na izolację budynków, niemniej jednak żaden z nich nie posiada tylu zalet co pianka poliuretanowa. Po pierwsze jest niezwykle skuteczną formą izolacji, redukuje utratę ciepła do minimum, zatem poprawia efektywność energetyczną budynków, można więc uznać, że zakup piany izolacyjnej nie jest wydatkiem, a inwestycją, która pozwala na zmniejszenie rachunków za energię. Warto wspomnieć, że piana jest bezzapachowa, hipoalergiczna można ją stosować do ocieplenia pomieszczeń zamieszkałych przez alergików lub małe dzieci.

W odróżnieniu od wełny, posiada lekką formę, która nie obciąża, nie zniekształca konstrukcji, co przyczynia się do przedłużenia żywotności budynku. Piana PUR jest również niezwykle odporna na uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez warunki atmosferyczne oraz gryzonie czy też insekty, a to wszystko za sprawą tego, że ten sposób izolacji wykonany jest z materiałów najwyższej jakości, przyjaznych środowisku, dodatkowo cena takiej instalacji jest korzystna cenowo i zwraca się w bardzo szybkim czasie.

W przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych, piana PUR jest bardzo łatwa w instalacji, montaż nie wymaga specjalnych umiejętności. Dzięki doskonałej przyczepności do podłoże (drewna, betonu), doskonale do niego przylega uniemożliwiając powstawanie mostków cieplnych, które bardzo często przyczyniają się do utraty ciepła. W asortymencie sklepów, znaleźć można pianę w dwóch wariantach, które różnią się od siebie systemami, właściwościami.

Pianka otwarto-komórkowaPianka otwarto-komórkowa, jak sama nazwa wskazuje opiera się na 98 % otwartych komórek, dzięki czemu wykazuje właściwości termoaktywne. Znaczy to, że w sezonie zimowym redukuje utratę ciepła, w miesiącach letnich zaś, likwiduje ryzyko wystąpienia przegrzania pomieszczeń. Pianka PUR która opiera się na systemie zamkniętych komórek, dzięki czemu posiada właściwości uszczelniające. O ile piana otwarto-komórkowa sprawdzi się w budynkach mieszkalnych, to ta o zamkniętych-komórkach przeznaczona jest głównie do izolacji pomieszczeń gospodarczych.

 

Zobacz także

Izolacja i ocieplanie pianką poliuretanową

Dobra izolacja termiczna to bardzo ważna sprawa. Taki zabieg podniesie komfort mieszkania i będzie dawał nam...

Czytaj dalej

Izolacja i komfort termiczny w domu

Czy można mieć dom, który w ogóle nie wymaga dogrzewania przy temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza? Taki...

Czytaj dalej