Materiały do izolacji polimocznikowych

izolacje polimocznikoweIzolacje polimocznikowe są naprawdę cenionym przez klientów produktem. Wszyscy wskazują na ich trwałość, możliwość dostosowania kształtów i kolorów do indywidualnych potrzeb zamawiającego oraz na ich odporność na szkodliwe substancje oraz wodoszczelność. W niniejszym artykule przedstawimy rodzaje materiałów stosowanych do izolacji polimocznikowych. Materiały takie są dwa. Mowa tu o polimoczniku oraz hybrydzie polimocznikowej.

POLIMOCZNIK

To dwuskładnikowy system, którego przeznaczeniem jest wytwarzanie powłoki wodoszczelnej. Ma ona potem pełnić funkcję antykorozyjną oraz hydro-izolacyjną. Dzięki temu, że warstwę izolacyjną wykonuje się bez łączeń, jest ona znacznie trwalsza od innych, odporna na działanie wody (na przykład deszczu), a także na wszelkie inne, szkodliwe substancje i produkty, środowisko chemiczne oraz mechaniczne uszkodzenia. Świetnie sprawdzi się w warunkach przemysłowych. Izolacje z polimocznika stosuje się do powierzchni: - betonowych - metalowych - drewnianych - jako zabezpieczenie izolacji z pianki poliuretanowej

HYBRYDA POLIMOCZNIKOWA

Jest to dwuskładnikowy system (polimocznikowo-poliuretanowy), który również pełni funkcję zarówno hydro-izolacyjne, jak i korozyjne. Warstwa izolacyjna jest odporna na wodę, ponieważ także (jak w przypadku systemu polimocznikowego) nie posiada łączeń i ma bardzo dobre właściwości mechaniczne. Jest jednak znacznie tańsza od czystego polimocznika, ponieważ jej przeznaczeniem są raczej elementy budynków użyteczności prywatnej, na przykład mieszkalnych. Jest bowiem mniej odporna na nieprzyjazne środowisko przemysłowe i działanie na przykład czynników chemicznych.

 

Zobacz także

Izolacja i ocieplanie pianką poliuretanową

Dobra izolacja termiczna to bardzo ważna sprawa. Taki zabieg podniesie komfort mieszkania i będzie dawał nam...

Czytaj dalej

Izolacja i komfort termiczny w domu

Czy można mieć dom, który w ogóle nie wymaga dogrzewania przy temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza? Taki...

Czytaj dalej